Forum

Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Magia świec

26 Wpisy
12 Użytkownicy
0 Reactions
64 Widok
Posty: 6
Topic starter
(@arabika)
Połączone: 6 miesięcy temu

Szukałam tego tematu, ale nie udało mi się go znaleźć, no to piszę.

Magiczne klimaty, coś co jest z nami od zawsze. Ostatnio zaczęłam świadomie używać magii, na przykład paląc świeczki z jakąś intencją. Nie jestem pewna, czy to faktycznie działa, ale wierzę w to mocno.

Zapalona świeczka mega na mnie działa – relaksuje, odpręża, pomaga mi się skupić... To taki mój osobisty sposób na złapanie chwili spokoju, szczególnie w zimie, kiedy brakuje mi zieleni.

A Wy jak to macie? Robicie coś podobnego? Jakieś swoje sprawdzone sposoby?

25 Replies
Posty: 3
(@roseflame)
Połączone: 5 miesięcy temu

Często zapalam świeczki z jakąś intencją.

Zawsze robię to, gdy coś ważnego chodzi mi po głowie, proszę o pomoc i zazwyczaj się udaje.

Zauważyłam też, że świeczka zapalona dla kogoś często przynosi dobre efekty.

Zacznę od tego, że pierwszy raz tak zrobiłam ponad 3 lata temu w kościele w Irlandii. Tam można było kupić świeczkę za kilka centów i postawić ją pod ołtarzem. I właśnie tam pierwszy raz o coś poprosiłam i dostałam to, czego chciałam...

A co do rytuałów... to słyszałam, że nie wolno takiej świeczki zdmuchiwać. Trzeba pozwolić jej się wypalić, najlepiej ugasić zagaszaczem albo nawet stłumić palcami. Mam specjalny miedziany zagaszacz, ale pewnie każdy inny też by był ok, ten akurat dostałam po babcie.

Pamiętam, że moja babcia miała świece różnych kolorów, każda miała inne przeznaczenie. Ale niestety babcia już nie żyje, nie mogę już z nią o tym pogadać.

Odpowiedz
Posty: 11
(@rastar)
Połączone: 1 rok temu

Też lubię czasem palić świece w pokoju, choć nie robię tego specjalnie z jakąś intencją. Ale teraz, jak czytam Wasze metody, to chyba też spróbuję. Jestem tu nowa, dopiero się uczę różnych rzeczy, ale przyznam, że coraz bardziej mnie to forum wciąga 🙂

Odpowiedz
Posty: 3
(@tomek003)
Połączone: 5 miesięcy temu

Ja polecam książkę, bo szczerze mówiąc, nie chce mi się tu dużo rozpisywać. "Magia świec" autorstwa A. A. Chrzanowskiej to coś dla tych, co chcą się dowiedzieć więcej o magii ognia, świec i życzeń.

Odpowiedz
2 Replies
(@arabika)
Połączone: 6 miesięcy temu

Posty: 6

@tomek003 Masz ją w PDF?

Odpowiedz
(@tomek003)
Połączone: 5 miesięcy temu

Posty: 3

@arabika Tylko w wersji papierowej.

Odpowiedz
Posty: 5
(@daffne)
Połączone: 1 rok temu

Też uwielbiam blask świec i wierzę w ich magiczną moc. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, polecam stronę e-oaza.pl – to miejsce poświęcone magii świec.

Odpowiedz
2 Replies
(@arabika)
Połączone: 6 miesięcy temu

Posty: 6

@daffne Już kiedyś przeszukałam tę stronę i znalazłam tam sporo interesujących rzeczy 🙂

Jednak nadal próbuję znaleźć więcej informacji o używaniu olejków eterycznych do nasączania świec, które olejki stosować do konkretnych celów, co mogą wspomóc... Mam problem ze znalezieniem szczegółowych danych na ten temat...

Odpowiedz
(@daffne)
Połączone: 1 rok temu

Posty: 5

@arabika To jest tajemnicą. Głównie namaszczanie świec odpowiednimi ziołami, olejami itp. ma za zadanie wzmocnić działanie świecy i pomóc w osiągnięciu zamierzonej intencji. Zawsze przed "namaszczaniem" świeca musi być "oczyszczona" z negatywnych energii – to jest podstawą stosowaną w Białej Magii.

Odpowiedz
Posty: 3
(@roseflame)
Połączone: 5 miesięcy temu

Nawet nie wiedziałam, że to moje palenie świec "w intencji", które sprawdza się znakomicie i czuję, czy jest dobrze czy źle, to biała magia! Zaskoczyłaś mnie. Ogromnie.

Tak czy inaczej, proszę opowiedz, jeśli możesz, o oczyszczaniu świec. Wiem, jak oczyścić kamień przed naenergetyzowaniem - energią lub wodą z solą. Czy tak samo powinnam postępować ze świecą?

Czy nie jest błędem palenie białych świec? Nie wiedziałam, jakie kolory pasują na jaką okoliczność, a biała świeca była neutralna i świetnie mi się sprawdzała. Więc raczej nie można nazwać tego błędem...

Ale wielkie myślenie mi się załączyło teraz... 

Odpowiedz
2 Replies
(@daffne)
Połączone: 1 rok temu

Posty: 5

@roseflame Świece można oczyszczać używając wody święconej lub przez okadzanie ogniem. Dobrze, że intuicyjnie wybierasz biały kolor – świetnie, ponieważ może on zastępować wszystkie inne kolory.

Odpowiedz
(@roseflame)
Połączone: 5 miesięcy temu

Posty: 3

@daffne No więc znowu dopytam, bo jestem bardzo dociekliwa!

Święcona woda nie wchodzi w rachubę, bo nie wierzę w święcenie wody przez kapłanów.

Hmm, przyszło mi do głowy, że może święcenie wody to coś w rodzaju nadawania jej intencji, podobnie jak ja robię to ze świecą, ale nie jestem katoliczką i mogę się mylić.

Okadzanie ogniem... a może raczej dymem?

Bo jeśli potraktuję świecę ogniem, to w najlepszym razie się stopi i już nie będzie biała. Może to jednak kwestia praktyki? Tak sobie rozmyślam...

Myślisz, że nie jest dobrze oczyszczać za pomocą energii? Mam symbole, które oczyszczają wszystko z negatywności i złych energii, więc może?

Ale uczę się tego, na razie to dla mnie nowość!

Bardzo dziękuję za twoje wskazówki i za to, że rozjaśniasz mi umysł 🙂

Odpowiedz
Posty: 1
 Dama
(@dama)
Połączone: 4 miesiące temu

Chciałabym się dowiedzieć, czy kolor świecy zapalanej z intencją jest ważny? I jaki rodzaj świecy powinnam użyć? Małą, tzw. podkładkę, czy może długą świecę?

Jeśli chodzi o kolory, to jaki kolor świecy powinnam wybrać, gdy zapalam ją w intencji osoby zmarłej?

Odpowiedz
2 Replies
(@arabika)
Połączone: 6 miesięcy temu

Posty: 6

@dama Chyba najlepszy wybór to biała świeca, która symbolizuje spokój i duchowość.

Dobrze jest użyć tradycyjnej świecy, nie podgrzewacza. Przeczytałam też, że nie zaleca się korzystania ze świec zapachowych, które zostały fabrycznie nasączone aromatami.

Zazwyczaj kupuję wąskie, małe świeczki, które palą się przez około półtorej godziny.

Podczas palenia świec istnieją także pewne zasady, jak na przykład unikanie zapalania ich zapałkami – lepiej używać do tego zapalniczki przeznaczonej wyłącznie do świec. Nie należy też zdmuchiwać płomienia, ale dusić go palcami lub pozwolić, aby świeca wypaliła się sama do końca.

Odpowiedz
(@daffne)
Połączone: 1 rok temu

Posty: 5

@dama Jasne, że kolor jest ważny. Biała świeca jest na tyle uniwersalna, że może zastąpić inne kolory. Świece powinny mieć co najmniej 20 cm długości. W praktykach Białej Magii nie wolno palić świecy za zmarłą osobę. Jeśli odczuwasz taką potrzebę, lepiej zapal znicz na grobie.

Odpowiedz
Posty: 3
(@tomek003)
Połączone: 5 miesięcy temu

Magia świec nie ogranicza się tylko do białej, ale to tylko szczegół... Niezależnie od tego, czy zapalisz świecę czarną czy innego koloru, będzie ona działać zgodnie z Twoimi intencjami, na przykład biała może przynieść pecha, a czarna szczęście.

Odpowiedz
Posty: 1
(@bearpiqhouse)
Połączone: 3 miesiące temu

Kolor, typ świecy, skład wosku oraz knot - wszystkie te elementy mogą być istotne. Ich konfiguracja zmienia się w zależności od celu użycia. Na przykład: czarna świeca umieszczona na solnym podkładzie z dodatkiem złotej farby może służyć do eliminowania złych wspomnień. To sól odpowiada za oczyszenie świecy, przekształcając ją w rodzaj "nadajnika". Dodanie porcelanowej czaszki może nasilić efekt. Ta sama świeca, ale bez soli i z dodatkiem czerwieni (nawet naturalnej), może przynieść nieszczęście osobie, dla której jest zapalana. To jest ogólny zarys. Usłuchaj, oba te opisy są niekompletne (brakuje na przykład inwokacji i instrukcji przygotowania użytkownika), więc nikt niepowołany nie skorzysta z tej wiedzy.

Procedura oczyszczania solą jest dość prosta, choć wymaga cierpliwości i pewnych wyrzeczeń. Nie będę więcej pisał, ponieważ jest to wiedza oczywista, a ja nie chciałbym zbytnio rozpisywać się na ten temat i zanudzać.

Odpowiedz
1 Reply
(@arabika)
Połączone: 6 miesięcy temu

Posty: 6

@bearpiqhouse Zanudzasz? Wcale nie, przeciwnie, ten temat bardzo mnie fascynuje!

Co do oczywistości... cóż, to, co dla innych jest jasne, dla mnie nie zawsze takie jest. Dlatego proszę, nie krępuj się i opisz mi dokładnie metodę oczyszczania solą. 🙂

Odpowiedz
Posty: 1
(@naya78)
Połączone: 3 miesiące temu

Najprościej mówiąc:

Miłość romantyczna, przyjaźń - różowa świeca, olejek różany lub jaśminowy.

Miłość erotyczna - czerwona świeca, olejek ylang-ylang lub paczuli.

Sukces zawodowy, kariera - żółta świeca, olejek cynamonowy lub rozmarynowy.

Uzdrawianie, oczyszczanie - biała lub ewentualnie jasnozielona świeca, olejek lawendowy lub rozmarynowy (biała lepsza do eliminowania chorób, zielona wspiera regenerację zdrowia).

Pieniądze, sukces finansowy - zielona lub złota świeca (zielona dla długotrwałego dobrobytu, złota dla jednorazowego przypływu gotówki), olejek cynamonowy lub bergamotowy.

Odpowiedz
Posty: 1
(@sweet-candle)
Połączone: 3 miesiące temu

Zieleń - kolor natury, symbolizuje rozwój, równowagę i uspokojenie. Może również oznaczać emocjonalne problemy i pragnienie stabilizacji. Osoby preferujące zieleń zazwyczaj są towarzyskie i unikają konfliktów, w miłości cenią wierność i stabilność.

Niebieski - kolor spokoju i opanowania. Symbolizuje potrzebę uzyskania uznania oraz pragnienie postępu. Osoby lubiące niebieski są zwykle spokojne, oszczędne w słowach i nieśmiałe. W zdrowiu, niebieski działa przeciwzapalnie i uspokajająco.

Czerwony - kolor energii i pasji, znany z pobudzania i dodawania sił witalnych. Lubią go osoby odważne, dynamiczne i czasami impulsywne. W zdrowiu, czerwony stymuluje krążenie i podnosi ciśnienie.

Żółty - kolor słońca, symbolizujący twórczość, inspirację i ciepło. Preferowany przez osoby otwarte i towarzyskie, może wskazywać na issues z przewodem pokarmowym. Żółty jest zalecany w terapii gruźlicy.

Pomarańczowy - kojarzony z optymizmem i energią, pomaga w oswobodzeniu się od ograniczeń. Nadmiar pomarańczowego może prowadzić do nadmiernej tolerancji. Stosowany jest w leczeniu bezsenności i problemów z trawieniem.

Fioletowy - kolor duchowości i głębokiego zrozumienia, preferowany przez osoby zamiłowane w pięknie i tajemnicach. W medycynie pomaga łagodzić stres i insomnię.

Czarny - kolor introspekcji i koncentracji. Może symbolizować potrzebę miłości lub odczuwanie smutku.

Biały - uniwersalny kolor czystości i nowego początku, dobrze komponuje się z każdym kolorem.

Brązowy - reprezentuje brak pewności siebie i poczucie zagrożenia. Dobrze pasuje do bieli i czerni.

Odpowiedz
Posty: 5
(@greg12)
Połączone: 3 lata temu

Jeśli mowa o kolorach, na pytanie, dlaczego biały jest uważany za uniwersalny, odpowiedź jest prosta: biały kolor najefektywniej odbija energię. Inne kolory w różny sposób tę energię modyfikują. Jednak to głównie nasze intencje, nastawienie, wiedza na temat tematu oraz cel, na który kierujemy energię, decydują o sile i efekcie działania.

Odpowiedz
Posty: 2
(@dominiczka)
Połączone: 2 miesiące temu

Słyszałam o technice oczyszczania pomieszczenia przy użyciu soli i świec. Rozstawiasz cztery białe świece w rogach pokoju, wokół każdej z nich wysypujesz trochę soli, zapalasz świece i obserwujesz. Jeśli sól stanie się wilgotna, może to wskazywać na nieczystą energię w pomieszczeniu, taką jak demony i inne negatywne byty. Nie jestem pewna, ile w tym jest prawdy, ale spróbować nie zaszkodzi. Należy powtarzać proces, aż do momentu, kiedy sól przestanie wchłaniać wilgoć. Podczas tego rytuału najlepiej unikać przeciągów w pokoju.

Muszę przyznać, że sama nie próbowałam tego jeszcze zrobić, ale kusi mnie, żeby spróbować.

Odpowiedz
Posty: 2
(@dominiczka)
Połączone: 2 miesiące temu

Chciałabym podzielić się swoją doświadczeniem ze świecami, które zapalałam w związku z odejściem bliskiej mi osoby. Początkowo wszystko przebiegało normalnie – świeczki paliły się równo i miały długi płomień, zwłaszcza gdy płakałam lub myślałam o tej osobie. Gdy moje samopoczucie się poprawiało, płomień stawał się mniejszy, ale znów się wydłużał, gdy czułam się gorzej. Ostatnio natrafiłam na problem z zapaleniem świeczki. Mimo tego, że była to normalna świeczka z opakowania i nie miała żadnych wad, nie chciała się zapalić. Usiadłam więc, pomyślałam o tej osobie i płomień, choć był mały, zaczął się wyraźnie wydłużać, gdy rozpłakałam się. Było to coś nowego dla mnie – jaki może być tego powód?

Odpowiedz
Posty: 2
 Rudi
(@rudi)
Połączone: 3 tygodnie temu

Jestem nowa na forum i wciąż je poznaję, ale mam pytanie: czy palenie świec w intencji może nieść za sobą jakieś negatywne skutki? Na przykład, czy może przynieść coś przeciwnego do zamierzonej intencji? Chciałabym używać świec do wsparcia mojego związku, ale trochę się tego obawiam. 🙂

Odpowiedz
2 Replies
(@arabika)
Połączone: 6 miesięcy temu

Posty: 6

@rudi Zapalanie świec z intencją wzmocnienia Twojego związku nie powinno przynieść negatywnych konsekwencji.

Aby wzmocnić ten efekt, najlepiej palić świece podczas przybywania księżyca. Jeśli natomiast chcesz osłabić jakieś czynniki, lepiej robić to podczas ubywania księżyca (po pełni).

Dla intencji dotyczących związku, najodpowiedniejsze będą różowe świece.

Odpowiedz
 Rudi
(@rudi)
Połączone: 3 tygodnie temu

Posty: 2

@arabika Czy możesz polecić jakieś strony internetowe, gdzie mogłabym znaleźć więcej informacji na temat palenia świec w różnych intencjach?

Jak powinien wyglądać taki rytuał ze świecami?

Czytałam również, że w przypadku intencji związanych z miłością, należy używać czerwonych świec. Czy to prawda, czy jak wcześniej napisałaś, najlepsze są różowe świece?

Odpowiedz
Udostępnij: