Forum

Kadzidła podczas wr...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Kadzidła podczas wróżenia

18 Wpisy
3 Użytkownicy
0 Reactions
28 Widok
Posty: 5
Topic starter
(@herga)
Połączone: 3 dni temu

Aby oczyścić otoczenie i zapewnić sobie ochronę podczas wróżenia, warto wykorzystać kadzidła o następujących aromatach:

- sosna
- szałwia
- lawenda
- paczula
- geranium
- anyż
- jałowiec
- zielona herbata
- werbena
- mięta

Kadzidła o aromacie szałwii i lawendy są szczególnie skuteczne w oczyszczaniu przestrzeni. Można ich używać podczas sprzątania, aby usunąć z domu negatywne energie i stagnację. Natomiast zapachy miętowe doskonale pomagają w pozbyciu się złości i w dolegliwościach zdrowotnych.

17 Replies
Posty: 1
(@ankol18)
Połączone: 2 dni temu

Odbiegając nieco od tematu, nie wiem, czy jesteście świadomi, ale kadzidło o zapachu róży ma najsilniejsze wibracje związane z miłością ze wszystkich magicznych kadzideł. Jest powszechnie stosowane w różnych zaklęciach miłosnych. Pali się je głównie, aby przyciągnąć miłość, zwiększyć odwagę i wywołać prorocze sny. Do przyciągania miłości używa się również kadzidła o zapachu truskawki, wanilii i jaśminu.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Kadzidełek nie powinno się używać w obecności niemowląt w wieku do 8 miesięcy. Po osiągnięciu przez dziecko tego wieku, można wprowadzać takie zapachy jak lawenda czy rumianek. Kobiety w ciąży powinny unikać następujących kadzideł: szałwiowych, jaśminowych, jałowcowych, miętowych, różanych, rozmarynowych, pomarańczowych, tymiankowych, bazyliowych i z mirry. Mogą one powodować omdlenia, nudności oraz ogólne osłabienie. Wyżej wymienione aromaty są również niewskazane dla osób z nadciśnieniem oraz dla epileptyków.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Olibanum - Aromatyczne właściwości olibanum są znane od dawna, a jego użycie obejmowało między innymi ceremonie religijne, rytuały pogrzebowe oraz balsamowanie ciał, szczególnie w starożytnym Egipcie. Proces mumifikacji wymagał usunięcia wnętrzności, które umieszczano w specjalnych naczyniach. Następnie jamy ciała były wypełniane dużą ilością kadzidła frankońskiego, aby zapobiec rozkładowi oraz zamaskować nieprzyjemny zapach.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Aloes - To roślina doniczkowa, która jest wieloletnia i występuje na wszystkich kontynentach. Do produkcji kadzidełek wykorzystuje się sok z świeżych liści. Zapach kadzidła aloesowego korzystnie wpływa na samopoczucie. Pomaga w przypadku nieżytu nosa, owrzodzeń, pęknięć skóry, alergicznych wysypek, ropnych ran oraz w oparzeniach spowodowanych termicznie i promieniowaniem rentgenowskim. Aromat aloesu jest również wskazany przy takich schorzeniach jak zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, afty, paradontoza, zapalenie sromu oraz ukłucia owadów. Kadzidła aloesowe nie powinny być stosowane w obecności kobiet w ciąży.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Bursztyn, ambar - Zmielony bursztyn ma pozytywny wpływ na drogi oddechowe i układ odpornościowy, wzmacnia psychicznie i stanowi ochronę dla mieszkańców (oczyszcza wnętrza z negatywnych duchów). Paląc kadzidełko amberowe podczas wizyty gości, możemy być pewni, że nieuczciwi wobec nas ludzie szybko opuszczą nasz dom. Wiele razy kadzidełko amberowe skutecznie oczyszczało przestrzenie z złych energii i nieprzyjaźnie nastawionych „przyjaciół”. To doskonały sposób na demaskowanie osób o złych intencjach.

 

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Anyż, powszechnie znana przyprawa, może być użyty do stworzenia luźnego kadzidła. Zapach tego kadzidła ma działanie pobudzające apetyt i wspomaga trawienie. Stymuluje centralny układ nerwowy, likwidując uczucie senności.

Owoce anyżu działają wykrztuśnie (składnik syropów), rozkurczowo, moczo- i wiatropędnie, a także wspomagają laktację. Mają również niewielkie właściwości przeciwbakteryjne. Olejek anyżowy jest wykorzystywany jako składnik smakowy i aromatyczny w przemyśle spożywczym, perfumeryjnym, farmaceutycznym oraz spirytusowym (w anyżówce). Działa zewnętrznie odkażająco na skórę, toksycznie na pasożyty oraz odstraszająco na owady; wewnętrznie działa wykrztuśnie i rozkurczowo – znajduje zastosowanie w inhalacjach oraz w pediatrii jako środek wiatropędny.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Benzoes - Olejek (oleożywica) uzyskiwany z żywicy styrakowca. Benzoes to naturalna żywica pochodząca z drzewa występującego w Azji Południowo-Wschodniej. Używano go w aromaterapii od wieków. Posiada słodki, balsamiczny zapach wanilii, który ma działanie kojące i poprawiające nastrój. Podobnie jak mirra i kadzidło, benzoes ma długą historię stosowania jako środek leczniczy.

Właściwości: przeciwzapalne, przeciwutleniające, antyseptyczne, ściągające, wiatropędne, moczopędne, wykrztuśne i uspokajające.

Zastosowanie: Pomaga w leczeniu zapalenia stawów, astmy, egzemy, zapalenia oskrzeli, przekrwienia, popękanej skóry, kolkach, kaszlu, dny moczanowej i reumatyzmu. 

Benzoes doskonale sprawdzi się w mieszankach stosowanych w przypadku skóry spierzchniętej, podrażnionej czy dotkniętej stanami zapalnymi.

Benzoes jest idealnym utrwalaczem zapachów w perfumach i mydłach, dodając kompozycjom bogatej, słodkiej nuty. 

Benzoes to drzewo benzoesowe, które rośnie na Sumatrze, Jawie i w Tajlandii. Jego żywica jest wykorzystywana do produkcji kadzideł. Kadzidełko o zapachu benzoesu poprawia samopoczucie, rozgrzewając psychicznie i fizycznie. Pomaga zmniejszyć stany przygnębienia, smutku i żalu, a także łagodzi stres. Powinno być zapalane podczas grypy, kaszlu, nieżytów, przeziębień, zakażeń, podagry, zapalenia stawów oraz oskrzeli i płuc. 

Zapach benzoesu działa również odstraszająco na pasożyty, takie jak pchły, wszy i komary.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Bergamot - Pomarańcza bergamota

Zastosowanie

Skórka owoców, kwiaty i liście są źródłem eterycznych olejków – olejku bergamotowego, który wykorzystywany jest w produkcji herbaty Earl Grey, oraz olejku nerolowego, stosowanego w perfumerii (w tym w wodzie kolońskiej). Bergamot ma również zastosowanie w aromaterapii, znana jest ze swoich właściwości antydepresyjnych i leczniczych w przypadku problemów z układem trawiennym.

Nie należy jej mylić z amerykańską byliną ozdobną – bergamotką (Monarda didyma), która również słynie z intensywnego aromatu.

Bergamot to drzewo cytrusowe, które rośnie na Sycylii. Do produkcji kadzideł wykorzystywane są skórki owoców. Zapach kadzidełka bergamotowego jest orzeźwiający i działa inspirująco. Jest to idealny aromat w chwilach przygnębienia oraz w sytuacjach braku odwagi. Używanie kadzidełka o tym zapachu jest zalecane dla osób z problemami skórnymi, takimi jak opryszczka, wypryski, pęcherze, czyraki, owrzodzenia czy łuszczyca. Stosuje się je również przy schorzeniach układu pokarmowego, moczowego oraz w przypadku półpaśca.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Bazylia - O bazylii napisano już wiele. Zebrany materiał wystarczyłby na dość grubą książkę.

Z ciekawostek można dodać, że jest powiązana z żywiołem ognia oraz planetą Mars. W piramidach znaleziono wianki z bazylii, a według apokryfów roślina ta wyrosła przy grobie Chrystusa.

Bazylia jest rośliną siewną, ziołem. Zapach kadzidełek z bazylii działa oczyszczająco na umysł, poprawia koncentrację, sprzyja pozytywnemu nastawieniu do życia oraz pobudza apetyt i trawienie. Spalanie kadzidełka bazyliowego jest zalecane dla dzieci, które mają problemy z jedzeniem. Może być stosowane w przypadku anemii i niedoboru żelaza we krwi.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Bez czarny - Krzew z rodziny przewiertnicowatych, dosyć popularny w Polsce, spotykany także w innych częściach Europy. Zapach kadzidełka z bzu czarnego eliminuje emocjonalny chłód, działa rozgrzewająco i stymulująco, a także rozkurczowo i przeciwbólowo. Aromat spalanego kadzidełka przyspiesza usuwanie toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Posiada właściwości przeciwreumatyczne i przeciwzapalne.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Cedr - Drzewo cedrowe można znaleźć w Maroku. Aromat kadzidła z cedru wspomaga koncentrację i pomaga w radzeniu sobie ze stresem. Jego spalanie zaleca się przy takich dolegliwościach jak katar, kaszel czy zapalenie oskrzeli. Zapach ten pomaga również w łagodzeniu wielu problemów skórnych, takich jak łupież i tłusta cera.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Cynamon - Drzewo cynamonowe rośnie w Azji Południowej i Wschodniej, jednak najlepszą jakość można znaleźć na Cejlonie. Jego właściwości były dobrze znane zarówno starożytnym Chińczykom, jak i Egipcjanom, którzy wykorzystywali je na różne sposoby. Cynamon bywał cenniejszy niż złoto. Do produkcji kadzideł o jego aromacie używa się suszonej kory drzewa cynamonowego. Zapach działa stymulująco i jest uważany za afrodyzjak. Poprawia nastrój, usuwa zmęczenie, wzmacnia serce, ułatwia oddychanie oraz pobudza apetyt. Stosowany jest przy grypie i przeziębieniu.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Cyprys - Choć nazwy "cyprys" i "cyprysik" mogą brzmieć podobnie, to są to dwa różne gatunki roślin. Obie należą do rodziny cyprysowatych i mają zimozielone, łuskowate liście, ale ich podobieństwa na tym się kończą. Cyprysiki to iglaki często wybierane do ogrodów.

Cyprys - Drzewo cyprysowe występuje we Francji. Kadzidełko z cyprysu ma silniejszy wpływ na sferę fizyczną niż emocjonalną. Jego stosowanie zaleca się przy problemach skórnych, takich jak tłusta cera, nadmierna potliwość stóp, przetłuszczające się włosy i łupież. Zapach palonego cyprysu korzystnie wpływa także na napięcia przedmiesiączkowe, a także na żylaki i hemoroidy.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Cytryna - Zmielony bursztyn można wykorzystać do pokrycia świecy. Ma to zarówno efekt magiczny, jak i korzystny wpływ na układ oddechowy.

Odpowiedz
1 Reply
(@herga)
Połączone: 3 dni temu

Posty: 5

@szamka Świecę można pokryć zmielonym bursztynem. Ma to działanie magiczne i lecznicze na układ oddechowy.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Dracena - Dracena smocza, znana również jako drzewo smocze lub smokowiec (Dracaena draco L.), należy do rodziny szparagowatych. Jest to bardzo rzadki gatunek w naturalnym środowisku, posiadający ograniczony zasięg występowania i objęty ochroną. Dla ludu Guanczów, pierwszych mieszkańców Wysp Kanaryjskich, drzewo to miało magiczne właściwości, co wynika z faktu, że po uszkodzeniu kory lub liści wypływa żywica, która na powietrzu przybiera czerwonawy kolor, znany jako smocza krew.

Przypuszcza się, że Dracaena cinnabari, podobnie jak inne rośliny z archipelagu Sokotra, wywodzi się z flory Tethyan.

Gatunek ten jest uważany za pozostałość subtropikalnych lasów Laurazji z przełomu miocenu i pliocenu, które niemal wymarły z powodu pustynnienia północnej Afryki.

Zastosowanie:
Czerwonawa żywica, zwana smoczą krwią, była tradycyjnie używana do lakierowania instrumentów muzycznych.
Liście i korzenie były stosowane w medycynie ludowej.
Żywicy używano do barwienia tkanin.

Dracena jako roślina doniczkowa:
Dracena w formie drzewka występuje w Ameryce Południowej, Azji i Afryce, a w Polsce jest znana jako roślina doniczkowa. Do produkcji kadzideł wykorzystuje się żywicę i liście tego drzewa. Żywica draceny, potocznie zwana smoczą krwią, wzmacnia układ odpornościowy i krwionośny oraz korzystnie wpływa na śledzionę.

Odpowiedz
Posty: 15
(@szamka)
Połączone: 2 dni temu

Biała szałwia - Niezastąpiona w swoim działaniu, nasza rodzima szałwia nie ma tylu magicznych właściwości. To święte ziele Indian Nawajo jest prawdopodobnie najbardziej znanym i cenionym naturalnym kadzidłem na świecie. Podczas spalania wydziela rozpoznawalny, przyjemny zapach. Biała szałwia jest używana do celów duchowych, oczyszczania przestrzeni oraz ludzi z negatywnych energii. Działa także uzdrawiająco na duszę, umysł i ciało. To potwierdzona informacja.

Odpowiedz
Udostępnij: